1000+ Giveaway! Happy Birthday to my Blog! =) | Emerald Sparkled

Thursday, October 21, 2010

1000+ Giveaway! Happy Birthday to my Blog! =)

Giveaway is over. Thank you for participating! ^-^
Today is a very special day for me. Emerald Sparkled is 1 year old today. It has been an amazing year, with all your support, feedback, constructive criticism and lovely comments. I got to know beautiful people, made amazing friends, learned so much and got inspired by so many things I've lost count of. And I would be very happy if made any of you feels the same about me.
This blog means so much to me. When I was feeling happy, this place allowed me to express it through creativity. When I was feeling down, all the lovely comments always helped me to lift my chin up.
Thanks for being there, supporting me and never allowing me to feel alone =)

I want to say "Thank you" to you all by giving away the following:
You can join for one, two or for all three prizes. But each set will go to a different person =)

Rules are as follows:

* You must be a follower. New followers are always welcome! If your profiles are private, please mention your Google Friend Connect nickname. Sorry, but you have to follow openly for me to be able to track you. (Obligatory, 1 entry)
* Tweet about this giveaway. (1 extra entry)
* Mention this giveaway on your blog. You can write an extra entry, or keep it on the sidebar. (1 extra entry)

Just leave a comment to this post including your name, e-mail and the links to the terms from the above list. (Like your twitter url, your blog entry about the giveaway, your blog address, etc.) Please also mention which prize(s) you are interested in. For example, if you already own the China Glaze Holiday Collection, you can skip on it, and join for the last two prizes. The deadline is November 15th, 11:59 pm (GMT)! Please go with the rules for your entries to be valid. The winners will be decided randomly. Good luck! =)

Bugün benim için çok özel bir gün. Emerald Sparkled blogunun birinci yaşı kutlu olsun =) Benim için çok güzel bir yıldı, destekleriniz, güzel yorumlarınız ve yapıcı eleştirileriniz ve fikirleriniz sayesinde oldu bu. Bu blog sayesinde harika insanlar tanıdım, arkadaşlar edindim, çok şey öğrendim ve sayamayacağım kadar fazla ilham geldi hayatıma. Eğer ben de herhangi birinize bunları hissettirebildiysem, ne mutlu bana. =)
Bu blog benim için çok şey ifade ediyor. Mutlu olduğumda, bunu yaratıcılık ile ifade etme şansı buldum. Üzgün olduğumda, güzel yorumlar sayesinde dik durabilmeyi başardım.
Burada olduğunuz, beni desteklediğiniz ve bana kendimi asla yalnız hissettirmediğiniz için sağolun =)
Teşekkür hediyesi olarak üç set veriyorum. Her biri başka bir kişiye gidecek ama dilerseniz hepsi için şansınızı deneyebilirsiniz =)
1) China Glaze Holiday Koleksiyonu
2) 6 adet NOX Twilight ojesi (NOX Twilight sponsorluğunda)
3) 5 adet Konad diski, kazanan kişinin seçtikleri gönderilecek. (OC Nail Art sponsorluğunda)

Kurallar şu şekilde:

* Blogumun takipçisi olmanız gerekmektedir. Eğer takip etmiyorsanız, etmeye başlayın =) Gizli olarak takip ettiğiniz zaman bunu anlayamayacağım için, lütfen Google hesabınız ile takip edin. (Zorunlu, 1 hak)
* Twitter'da bu çekilişten bahsedin. (1 ekstra hak)
* Blogunuzda bu çekilişten bahsedin. Yeni bir yazı yazabilirsiniz ya da sidebar'a linkini koyabilirsiniz. (1 ekstra hak)

Yapmanız gereken, bu yazıya isminizi, e-mail adresinizi, twitter ya da blog adreslerinizi (ekstra haklar için), ve seçtiğiniz setleri yazan bir yorum bırakmanız. Son katılım tarihi, 15 Kasım, 23:59'dur! Lütfen kurallara uygun şekilde yorum bırakın. Kazanan, kura sonucu belirlenecektir. İyi şanslar =)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ShareThis