From The Vault: Deep Blue-Green | Emerald Sparkled

Friday, September 17, 2010

From The Vault: Deep Blue-Green

Remember MAC's Deep Blue-Green pigment from the Hello Kitty collection? Once I poured some in black polish, then totally forgot about it. A few days ago I found that bottle while cleaning up. The pigment had already settled and I couldn't believe how great it looked as a polish. See for yourself:


This one was taken with flash to show the pigment.
I did some konad using She #521 and plate s06.I at Fashion Night Out tonight, and Essie people did my nails. I also got two Essie polishes. I'm going to do a post about it tomorrow =)

MAC'in Hello Kitty koleksiyonundan Deep Blue-Green pigmenti hatırlayan var mı? Bir keresinde o pigmentten bir miktarını siyah bir ojenin icine dokup sonra şişeyi bir kenara koymuştum. Geçen gün ojelerimi düzenlerken o şişeyi buldum. Pigment zamanla ojenin içine tamamen karışmış. Gözlerime inanamadım, gerçekten harika bir oje olmuş, istesem böyle bir renk bulamazdım herhalde.
Bu arada bu gece Fashion Night Out dolayısıyla Essie'deyik Nemo Latte ile ben. Orada bize oje sürdüler ve ben iki tane oje aldım. Bu konuyla ilgili yazımı yarın okuyabilirsiniz =)

23 comments:

 1. WOW that is gorgeous. I love it.
  Susie

  ReplyDelete
 2. o pigment ne, nasıl bişey =)
  bende bir claire's yeşil oje var, ona benzemiş sanki. şişe de aynı =)

  ReplyDelete
 3. That's a gorgeous colour! I love forgotten finds! Great for AW1011!

  ReplyDelete
 4. Gorgeous colour, the konad compliments it really well.

  ReplyDelete
 5. @Nemo Latte claire's siyah ojenin icine doktum mac pigment fardan =)
  @Stylishly yours thank you =D

  ReplyDelete
 6. ben bi keresinde fardan oje yapmaya çalıştım, ama olmadı. şeffaf ojenin içine toz haline getirdiğim fardan ekledim, karıştırdım karıştırdım, ama sabaha dibe çökmüştü. sonra çalkaladım, tırnağa sürdüm, böyle pürüzsüzdü ama çok mat olmuştu ve hemen kuruyordu. bir de silerken mahfoldum, çünkü boyadı tırnağımı falan resmen. far uyduruk diye mi acaba bilemiycem. zamanında cecile'in yeşil bir farıyla denemiştim. sen nasıl yapıyorsun bu işleri?

  ReplyDelete
 7. @Nemo Latte fardan degil de pigmentten yapiyorum. renk pigmenti bildigin, yani bazi maddelerle karistirilip preslenerek far haline getirilmemis. zaten cok az yaptim simdiye kadar, iste direk mac marka pigmenti siyah ojenin icine doktum =)

  ReplyDelete
 8. Oylese Nemo Latte ve senden Essie fotosu bekliyorum =)

  ReplyDelete
 9. çok güzel olmuş tatlım.
  ben shenin yeşilini beğenmemiştim ama böyle çok hoş durmuş yaw.
  demek ki normalde kullanamadıklarımı konad için kullanmak iyi fikir. teşekkürler :))

  ReplyDelete
 10. Well we all know that you come up with amazing frankens. :)
  It's beautiful. Waiting for the essie post!

  ReplyDelete
 11. It turned out gorgeous! I love playing with pigments and nail polishes :)

  ReplyDelete
 12. ohaaa süperr ötesi olmuş!!! pigment dediğin tam olarak nedir, bende anlamadım yaa :/ bi resmet istersen Deniz. Vede Nemo Latte'yle görüşmenize çok sevindiimm =))

  ReplyDelete
 13. pigment soyle birsey canim:
  http://i440.photobucket.com/albums/qq130/QUEENBMAKEUP/23.jpg toz halinde renk pigmenti yani. henuz far yapilmamis yogun renk maddesi. =)

  ReplyDelete
 14. Aaa öyle mac pigment alınca oluyor mu? ben de mac de gördüğüm o tozlar ne işe yarıyor diyordum. Mesela ben mavi alıp beyaza atsan ne olur?

  ReplyDelete
 15. @ℓidya bu pigmentler goz makyajinda ya da glosslarla falan karistirilip kullaniliyor, bazisi da benim gibi ojeyle karistiriyor. bilmiyorum ne olur ama sasirtici seyler olabilir denemek lazim =)

  ReplyDelete
 16. that looks gorgeous!

  btw i nominated you in some awards on my blog. check it out if you want to :)

  have a nice day!

  ReplyDelete
 17. @Grace thank you so much, also for the nomination =)

  ReplyDelete
 18. yaptigin renk cok guzel olmus. ben kendim yaparken tirsiyorum biraz ya cok olursa ya az gelirse falan. sen tonu cok guzel yakalamissin:)

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ShareThis